Pomeranian boo

Köpek ırkları
Pom, Pom pom, Deutscher Spitz, Zwergspitz, Spitz nain, Spitz enano, Zwers

Pomeranian

Pomeranian

Birkaç bin yıl önce, Cüce Spitz olarak da bilinen Pomeranian uzak ataları, İskandinav kabileleri tarafından geyik avlamak için kullanıldı. Bu spitz tipi köpeklerin bazıları güney Avrupa'ya, özellikle Almanya'ya göç etti. Sonraki yüzyıllar boyunca, farklı bölgelerdeki farklı ihtiyaçlarına uyum sağlayarak insanlar yaninda geliştiler. Polonya ve Almanya'nın bugünkü topraklarının arasında yer alan, Baltık Denizi'ne kıyısı olan bir bölge olan Pomeranya'da gütme için kullanıldılar ve boyutları küçültüldü. Birkaç yıl sonra, Kraliçe Charlotte İngiltere'ye iki tane ithal etti. Bu ilk bireyler, kraliçe tarafından menşe bölgeleri nedeniyle Pomeranyalılar olarak adlandırıldı ve bu da bugüne kadar devam eden karışıklığa neden oldu. Minyatür boyutuna rağmen, Pomeranian boo, spitz tipi köpeklerin tüm spesifik özelliklerini korumuştur: lupoid kafası, dik kulakları ve gür kıvrımlı kuyruğu. Pomeranian'ın başı, tilkiyi anımsatan, yukarıdan görülen üçgen şeklindedir. Kafatasının orta derecede belirgin bir duruşu vardır ve ne kaba ne de sivri uçlu bir ağızı vardir. En yaygın kürk renkleri beyaz, siyah, kahverengi, turuncu ve kurt grisidir. Son olarak, cinsel dimorfizm bu cinste çok belirgin değildir: erkek ve dişi arasındaki boyut farkı ihmal edilebilir düzeydedir.

Pomeranian karakteri ve özellikleri

Pomeranian boo sevecen köpektir. Sahibinden çok ilgi ve sevgi istiyor, ancak onu yüz katını geri veriyor. Bununla birlikte, özellikle birkaç çiğneme oyuncağı ve rahatsız edecek bir arkadaşı varsa gün boyunca yalnız olarak bakabilir. Çocuklarla iyi geçinir, ancak en iyisi fakat hayvanın cinsi ne olursa olsun, her ikisinin de güvenliği için bir yürümeye başlayan çocuk ve köpek asla bir arada bırakılmamalıdır. İyi sosyalleştiği sürece, Pomeranian yabancılara karşı ne şüpheli ne de saldırgandır. Varlıklarını işaret etmek için yaklaştıklarında havlarlar, ancak sahibi varlıklarını onayladığını görünce gelip tanışmaktan çekinmez. Aynı şey yürüyüşler için de geçerli. Aslında etrafındaki dünyayı oldukça merak ediyor. Kuş, kedileri veya kemirgenler gibi diğer hayvanlarla genellikle bir sorun değildir. Bununla birlikte, Cüce Spitz büyüklüğünün tamamen farkında değildir ve bu bir sorun kaynağı olabilir. Kendisinden çok daha uzun insanlara kendi bakış açısını empoze etmekte tereddüt etmez ve bu tehlikeli olabilir. Bir prens gibi muamele görmeye alışmışsa ve birçok durumda iradesini özgürce dizginleye biliyorsa risk daha da büyüktür, çünkü diğer köpeklerin ille de zorunlu olmadığının farkında değildir. Küçük boyutu uzun yürüyüşlere ihtiyaç duymadığı anlamına gelir, ancak günde en az 45 dakika egzersiz yapabilmelidir. Her tür oyunu sever, fakat gürültü çıkartan çiğneme oyuncakları sever bayılır.

Pomeranian eğitimi

Pomeranian boo sosyalleşmesi son derece önemlidir ve eve gelir gelmez başlamalıdır. Dengeli olmasi için, dış dünyayı olabildiğince çabuk keşfetmeli, birçok insanı ve her tür hayvanı tanımalı, çeşitli yerleri keşfetmeli ve hoş olmayanlar da dahil olmak üzere maksimum durum ve uyaranlarla yüzleşmelidir ( sesler, kokular, vb.). Diğer bir yaygın hata, bunun bir köpek olduğunu ve yumuşak bir oyuncak, bebek veya moda aksesuarı olmadığını unutmak ve bunu yaparken ontolojik ihtiyaçlarınızı karşılamamaktır. Bir köpek kollarında veya el çantasında taşınmaktansa koşmayı tercih eder. Bir köpeğin, insanlar arasında sürü lideri rolünü hiçbir şekilde üstlenemeyeceği için güvenebileceği, kararlı bir eğiticiye ihtiyacı vardır. Aslında, bu cinste sık görülen ünlü "küçük köpek sendromu", hayvanın içsel karakterinden çok, sahibinin hatalardan daha çok kaynaklanmaktadır. Özellikle bir apartman dairesinde yaşıyorsa veya evin yakınında yaşayan komşular varsa, ona her zaman havlamamasını (veya en azından emir üzerine durmasını) için en kısa sürede öğretmeniz önerilir.

Pomeranian bakımı

Bir Pomeranian boo küçük boyuna rağmen biraz çaba gerektirir. Tüyleri temizlemek ve düğümlenmeyi önlemek için her gün fırçalanması gerekir. Yıl boyunca oldukça fazla tüy kaybeder, o kadar ki ilkbahar ve sonbahar tüy döküntüleri genellikle fark edilmez. Ayrıca, temiz ve parlak kalmasına yardımcı olmak için Pomeranian'ınızı her 1-2 ayda bir yıkayın. Cilde zarar vermeyen, köpekler için özel yumuşak bir şampuan kullanın. Her durumda, enfeksiyonlara neden olabilecek kulak kiri ve kir birikimini gidermek için her hafta kulaklarınızın içini yumuşak bir bezle ovalamalısınız. Aynı zamanda gözde problem riskini azaltmak için nemli bir bezle gözlerini incelemek ve temizlemek gerekir. Ayrıca çeşitli hastalıkların nedeni olabilen plak ve tartar oluşumunu geciktirmek için haftada en az bir kez dişlerinizi fırçalamalısınız. İdeal olan, bunu daha sık ve hatta her gün yapmaktır. Köpekler için uygun bir diş macunu kullanmalısınız. Son olarak, pomeranian pençeleri, özellikle bir apartman dairesinde yaşıyorlarsa, genellikle yıprandıklarından daha hızlı büyürler. Sert zeminde yürürken sürtündüklerini duyduğunuzda, tırnak makası ile düzeltilmeleri gerektiğinin bir işaretidir.

Pomeranian sağlığı

Pomeranian boo, oldukça sağlam bir köpek türüdür. Bir ev köpeği olmasına rağmen, zorlu iklimlerle yüzleşmek için oldukça donanımlıdır. Gerçekten de, yoğun tüyleri onu soğuk ve kötü hava koşullarından korur, küçük boyutu ise ısıya birçok türdeşinden daha iyi dayanmasına yardımcı olur. Bununla birlikte, karda dışarıda uyumasına izin vermek veya onu bir sıcak dalgasında güneşte koşturmak söz konusu değildir: gecelerini evinin sıcağında geçirmeli ve sıcaklık yükseldiğinde gölgede dinlenmelidir. Pomeranian boo küçük boyutunun ve kırılganlığının farkında olmadığı için bu cinste kırıklar ve diğer travmalar yaygındır. Özellikle merdivenler birçok düşme ve kazadan sorumludur. Hastalık geliştirme riski azalmış sağlıklı bir köpek yavrusu sahiplenmenin en iyi yolu, güvenilir ve ciddi bir Pomeranian boo yetiştiricisine başvurmaktır. Yavru köpeğin büyüme evresi boyunca çok fazla strese girmemesi önemlidir. Çok fazla dinlenmeye ihtiyacı vardır ve hala kırılgan kemiklerine ve eklemlerine zarar vermemek için fiziksel aktiviteleri yetişkinliğe ulaşana kadar sınırlandırılmalıdır.

Pomeranian fiyatları

Ülkemizde pomerian fiyatlari 4.000₺ ile 15.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Pomeranian diyeti

Popüler inanışın aksine, Pomeranian Loulou yemek yeme konusunda seçici değildir. İster kuru mama ister püre olsun, ticari köpek mamasıyla cok sever. Onu sağlıklı tutma şansını en üst düzeye çıkarmak için, ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağladıklarından ve yaşına ve aktivite düzeyine olduğu kadar bedenine de adapte olduklarından emin olmalısınız. . Her halükarda, kedi maması Pomeranian için hiç uygun değildir, herhangi bir minyatür köpek cinsi için de değildir. Sindirim sorunlarına neden olabilir ve ciddi sağlık sorunlarının kaynağı olabilir

Pomeranian son ilanlar

 • 3 aylık erkek Pomeranian boo

  Pomeranian Erkek köpek

  3 aylık erkek Pomeranian Boo yeni yuvasını arıyor ...

 • 3 aylık erkek Pomeranian boo

  3 aylık Pomeranian boo erkek yavrumuz yeni yuvasını arıyor 0541 318 22 19 ...

 • POMERANİAN YAVRULARI

  Adnan Kahveci Mah. köpek fiyatları

  BİRBİRİNDEN SEVİMLİ , IRK GARANTİLİ DİŞİ & ERKEK ÇOK ÖZEL YAVRULAR YENİ AİLELERİ ...

Diğer köpek ırkları

 

Ziyaretçilerimize daha iyi hizmet sunulabilmek için sitemizde Çerez (Cookie) kullanılmaktadır.