Beagle

Köpek ırkları

Beagle

Beagle köpek

Beagle küçük, kompat ve zayıf bir köpek olmasına rağmen kaslı bir görünüm sergiler. Güçlü, kaslı ve dirseğin yüksekliği omuz yüksekliğinin yarısı kadardır. Sırt güçlü, düz ama esnektir. Boyun ne kısa ne de uzundur ve eğimli omuzlara karışır. Burnu yerden ideal yükseklikte konumlandırmasına ve böylece kokuları kolayca takip etmesine olanak sağlar. Keskin koku alma duyusuya sahip, hızlı, dayanıklı ve cesur olan Beagle, mükemmel bir av köpeğidir. Özellikle ince bir burnu var ve ses tonu sahibinin onu uzaktan duymasını sağlıyor. Sürüler halinde çalışmaya alışkındır ve özellikle tavşan avlamak, geyik ve yaban domuzu avlamakla ünlüdür.

Beagle karakteri ve özellikleri

İdeal refakatçi köpeğin neredeyse tüm niteliklerini birleştiren nazik, şefkatli ve sempatiktirler, tanıdıkları insanlarla güçlü bağlar kurarlar ve yeni insanları kolayca kabul ederler. Çocukları ile ideal bir köpek ırkıdır ve yaşlarına bakılmaksızın insanlarının duygularına çok duyarlıdır: Beagle, mutlu zamanlarda sahibinin sevincini paylaşır, zor zamanlarda ona sempati duyar ve onu destekler. Ayrıca, psikolojik olarak zayıflamış insanlar için mükemmel bir terapi köpeği olarak kabul edilir, özellikle de genellikle aktif olmak, ihtiyaç duyulduğunda sakinliği sevmesini de engellemez. Sürü içgüdüsüne sahip olan Beagle, yalnız kalmayı fazla tercih etmiyor ve gün boyunca çok sayıda sosyal etkileşime ihtiyaç duyuyor. Sahipleri uzakta olduğunda ve tanıdık bir yerde bile bir süre yalnız bırakıldığında ayrılık kaygısından muzdarip olma eğilimindedirler. Neşeli mizacından dolayı iyi bir bekçi köpeği değildir, ama sessiz de değil. Bu nedenle dış sesler konusunda uyarır, ancak bu sahibi veya evini korumak için değildir: bunu meraktan yapar, çevresinde olup bitenlerle ilgili her şeyi bilmeye sever.

Beagle eğitimi

Her köpek gibi, Beagle cinsi köpeklerin de erken sosyalleşmeye ihtiyacı vardır. Yavru köpek ilk aylarından itibaren her tür insanla, türdeşlerle ve diğer türlerin temsilcileriyle tanışmak için kullanılmalı, aynı zamanda her türlü deneyime, kokuya ve sese maruz kalmalıdır. Hayatının bu aşaması onun iyi büyümesi ve dengeli olması için çok önemlidir. Akıllı bir köpek ırkı olarak, komutlar ve eylemler arasındaki bağlantıyı oldukça hızlı kurar. Bununla birlikte, koku alma duyusu hızla dikkatini dağıtır ve eğitimini ve sonrasında itaatini biraz zorlaştırabilir. Beagle kesinlikle eğitilmesi en kolay ırklardan biri değil. Ancak sahibini bunu nasıl yapacağını bildiği sürece, sorun olmiyacaktır.

Beagle bakımı

Beagle, çok fazla bakım gerektirmez. Bununla birlikte, ideal olarak, tüylerini açmak, ölü tüyleri temizlemek ve yeniden büyümeyi desteklemek için haftada bir fırçalanmalıdır. Sık sık banyo yapmayı gerektirmez - tabii özellikle kirlenme dikçe. Her durumda, cilde zarar verebileceğinden, ayda sade bir kez yıkmalıdır ve köpekler için özel olarak tasarlanmış şampuan kullanmalıdır Her köpekte olduğu gibi gözleri de haftalık olarak kontrol edilmeli ve gerektiğinde temizlenmelid Diş eti hastalığı ve ağız kokusu riski taşıyan tartar oluşumunu önlemek için haftalık bakım seansından yararlanarak dişlerinizi fırçalamayı unutmayın.

Beagle sağlığı

kısa tüylü olduğundan, sıcağı gerçekten önemsemiyor. Tersine, soğuk aşırı olmadığı sürece, kaplamasının yoğunluğu sayesinde onunla mükemmel bir şekilde baş edebilir. Böylece hemen hemen her iklimde yaşayabilir. Pek çok küçük ırk gibi, Beagle cinsi köpekler de obezite için belirli bir eğilime sahiptir. Bu, birçok sağlık sorununun nedeni olabilir veya mevcut hastalıkları ağırlaştırabilir. Beagle, yaklaşık 12 ila 15 ayda büyümeyi bitirir ve bu dönem boyunca özellikle kırılgandır - özellikle henüz 6 aya ulaşmadığında. Kemikleri ve kasları tam olarak geliştiğinden, çok uzun veya çok fazla egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır

Beagle fiyatları

Ülkemizde beagle fiyatları 1.500₺ ve 3.200 ₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Beagle diyet

Bir Beagle'ı beslemek için, protein bakımından daha zengin oldukları için büyük miktarlarda et içeren mama yemlerini tercih etmek daha iyidir, "ev yapımı" yiyeceklerden kaçınılmalıdır"ev yapımı" yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Dengesiz bir diyetle beslendiğinde kolayca obez olan bir köpek cinsitir.

Beagle son ilanlar

 • Erkek Beagle Çiftleştirme

  Beagle Erkek köpek

  4 yaşında erkek beagle çiftleştirmek istiyoruz. Herhangi bir ücret vs beklentimi ...

 • sevimli beagle yavruları

  İnönü Mah. köpek ilanı

  MÜKEMMEL KALİTEYE SAHİP , IRK GARANTİLİ ÇOK ÖZEL YAVRULAR YENİ AİLELERİYLE TANIŞ ...

 • SEVİMLİ BEAGLE YAVRULARI

  Dişi ve Erkek köpek Havaalanı Mah.

  Elizabeth BEAGLE Yavruları iletişim : 0553 480 06 95 ...

Diğer köpek ırkları

 

Ziyaretçilerimize daha iyi hizmet sunulabilmek için sitemizde Çerez (Cookie) kullanılmaktadır.