Pug

Köpek ırkları
Carling, Mops, Mopshond, Doguillo, Chinese Pug, Dutch Bulldog, Mini Mastiff, Mopsi, Dutch Mastiff

Pug

Pug

Pug Çin kökenli bir köpektir. Çin'de kendisine verilen isim olan Lo-sze hakkındaki ilk tanıklıklar, üç bin yıldan daha eski bir tarihe dayanıyor. Çin'de, hem maymun kadar akıllı hem de ejderha kadar güçlü bir tapınak koruyucusu olarak temsil edilen efsanevi bir köpek. 17. yüzyılda Mopshond adıyla Hollanda'ya geldi. Kraliyet evlilikleri yoluyla, daha sonra Pug adını aldığı İngiltere'ye ulaştı. Pug, İngiltere Kralı'nın sarayında asaletini böyle buldu.

Pug karakteri ve özellikleri

Pug orta büyüklükte bir köpektir. Düz bir tepe, çıkıntılı gözler, küçük siyah kulaklar, yumuşak ve gül veya düğme şeklinde yuvarlak bir kafaya sahiptir. Tirbuşon kuyruğu büyüdükçe kıvrılır. Pug, sevdiği insanlarla evde yaşamaktan hoşlanan mükemmel bir arkadaş ve evcil hayvan köpeğidir. Pug'un tüyleri kısadır ve standart tarafından kabul edilen farklı renkleri vardır: kum, siyah, kayısı (çok koyu kahverengi), gümüş ve daha nadiren beyaz (albino). Kum rengi Puglar siyah doğarlar ve sadece zamanla kum rengi olur. Çok enerjik olan Pug yavrusu, yıkıcı bir köpek değil, daha çok bir koşucudur. Ancak yaş ve kilo artışı ile sakinleşir. Yetişkin olduktan sonra, Pug çok sakin ve sevecen bir köpektir ve yalnızca hayran olduğu sahiplerine sarılmayı ister. Çok nazik, şefkatli ve tutkulu, yalnızlığa tahammül etmez. Son olarak Pug çok uyur - aynı zamanda horlamasıyla da ünlüdür - ve çok enerjik bir şekilde uyanır. Ancak sporcu bir köpek ırkı değildir.

Pug eğitimi

Pug minyatür bir tazıdır ve bu nedenle sağlam bir yetiştirilmeye ihtiyaç duyar, aksi takdirde inatçı bir köpeği olur.

Pug bakımı

Pug'ın tüyleri çok az fırçalama gerektirir veya hiç gerektirmez. Öte yandan, bu köpek bol miktarda tüy kaybediyor. Ayrıca enfeksiyon riskini önlemek için gözleri düzenli olarak temizlenmelidir.

Pug sağlığı

Pug sağlam bir köpektir, ancak aşırı sıcaklıklara tolerans göstermez. Pug bir Brakisefalik köpektir, yani "ezilmiş" ağızlı bir köpek olan düz yüzü gözler için tehlikeleri durdurmaz, zayıf noktası da burasıdır. Bu nedenle, gözlerine özellikle dikkat etmeli ve şüpheye düşerseniz acilen veterinere gitmekten asla çekinmemelisiniz. Pug ayrıca atopi veya intertrigo (yüz kıvrımları ve kuyruk seviyesinde) gibi belirli cilt hastalıklarına ve ayrıca alerji yatkınlığa sahiptir. Son olarak, tüm köpekler gibi, kalça displazisi, dirsek displazisi veya patella çıkığından muzdarip olabilir. Pug, obur olmakla ünlüdür. Çok atletik bir köpek olmadığı için kilo alması izlenmelidir.

Pug fiyatları

Ülkemizde beagle fiyatları 1.500₺ ve 4.000₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Pug son ilanlar

 • Pug yavrular izmir

  köpek Pug fiyatları

  Pug yavrularim ev köpekleridir kesinlikle safkan ve saglik garantilidir.erkek ve ...

 • Siyah yada krem pug mobs yavrular izmir

  Dişi ve Erkek Sahibinden Çınar Mah.

  Aile ortamindan saglikli safkan pug mobs yavrular disi erkek mevcut teslime hazi ...

 • ÇOK ÖZEL PUG MOPS YAVRULARI

  Pug Dişi ve Erkek Altınkum Mah.

  PUG MOPS YAVRULARI BİRBİRİNDEN SEVİMLİ IRK GARANTİLİ ÇOK ÖZEL YAVRULAR YENİ ...

Diğer köpek ırkları

 

Ziyaretçilerimize daha iyi hizmet sunulabilmek için sitemizde Çerez (Cookie) kullanılmaktadır.