Rottweiler

Köpek ırkları

Rottweiler

Rottweiler köpek ırkı bilgiler

Rottweiler, köpeklerin en eski ırklardan biridir. Roma döneminden gelen ve dövüş köpekleri ve Bullenneiszer de Brabançon'dan karışımdan gelen bir köpek ırkıdır. O zamanlar bir bekçi ve sürü köpeğiydi. Daha sonra, Almanya'nın Rottweil bölgesine yerleştiklerinde, bu köpekler yerli köpeklerle temas kurdu ve bu cinsler arasında melezlemeler meydana geldi. Eski imparatorluk şehri Rottweil sonunda adını verdi: Rottweil Kasap Köpeği. Nitekim, bölgenin kasapları daha sonra bu köpekleri yalnızca çalışan köpek olarak performanslarına göre yetiştirdiler. Böylece yıllar içinde oldukça istisnai bir bekçi köpeği ve sürü türü geliştirdi ve aynı zamanda bir taslak hayvan olarak da kullanıldı. 20. yüzyılın başlarında polisin hizmet köpeklerine ihtiyacı olduğunda, Rottweiler da test edildi ve bir polis köpeğinin görevlerine ideal olarak uygun olduğu ortaya çıktı.

Rottweiler karakteri ve özellikleri

Rottweiler, genellikle mükemmel bir aile köpeğidir. Çok bağlı, itaatkar, uysal ve zevkle çalışan köpektir, Rottweiler çocukları sever. Bununla birlikte, diğer tüm ırklarda olduğu gibi, küçük çocukların yanında dikkatli kalmak gerekir, çünkü çocuklar hiçbir köpekle gözetimsiz bırakılmamalıdır. Bu, Rottweiler gibi güçlü ve heybetli bir köpek için daha da doğrudur. Rottweiler akıllıdır ve kendine güvenir, mükemmel bir dengeye sahiptir ve etkilemesi zordur. Sahibine ve etrafındakiler insanlara beraber olmayı ve her yerde onlara eşlik etmeyi sever. Rottweiler, sahibiyle spor yapmak ve yeni maceralar paylaşmak için her zaman hazırdır. Evden uzakta, bir ipin ucuna bağlı bir hayattan kaçınılmalıdır. Kendini yararlı hissetmesi, bir iş yapması, önemli olduğunu hissetmesi ve oynayacağı bir role sahip olması gerekir. Rottweiler, sakin ve nazik bir köpektir. Bu, onun her şeyden önce bir koruma ve savunma köpeği olduğunu unutmak gerekir. Ona karşı her zaman çok tetikte olmalı ve ona sakin ve sert davranmalısınız.

Rottweiler eğitimi

Rottweiler'ın kendine güvenen bir köpek olduğuğundqn ve etkilenmesi zor olduğu söylenmelidir. Bu nedenle, güç ve fiziksel tahakküm temeline dayanan zorlayıcı bir eğitim sadece başarısızlığa mahkum değildir. ama tehlikeli bile olabilir. Aslında, çatışmalı bir eğitim streslidir ve köpekte duygusal bir dengesizlik kaynağıdır. Aksine, güven, titizlik ve karşılıklı saygıya dayalı dostane ve olumlu bir eğitimi tercih etmeli ve erken başlamalıyız. Bu eğitim aynı zamanda ona ev kurallarını ve daha genel olarak toplumda iyi davranış kurallarını aşılamak için bir fırsat olmalıdır. Eğitiminde başarılı olmak için, baskın köpek mizacını serbest bırakmasına izin verme riskiyle, her kaprisine teslim olmamak önemlidir. Yabancılara veya kendisine anormal görünebilecek durumlara karşı doğal bir güvensizliği var. Bu nedenle onu tek başına bırakmamak, aksine onu çok erken yaşta sosyalleştirmek ve olabildiğince çok farklı duruma çok genç bir şekilde alıştırmak çok önemlidir.

Rottweiler bakımı

Rottweiler, az bakım gerektiren bir köpektir. Haftalık fırçalama yeterlidir. Sert bir fırça kullanılması tavsiye edilir. Rottweiler'ın tüy dökmesi orta düzeydedir. Köpeğinize banyo yaptırmanız tavsiye edilmez: tüylerinin sağlığına zararlıdır.

Rottweiler sağlığı

Rottweiler, dayanıklı bir köpektir, ilk yılında eklemlerine dikkat etmek gerekir. Merdivenlerden inip çıkmak, kaygan zeminlerde hareket etmek, zıplatmak veya çok fazla fiziksel egzersiz yapmak gibi uygun gelişimini engelleyebilecek şeylerden kaçınmak en iyisidir. Ek olarak, Rottweiler'ın belirli cilt hastalıklarına yatkınlığı vardır: - bakteriyel folikülit; - bakteriyel furunküloz; - idiyopatik vaskülit; - vitiligo. Tüm büyük köpek ırklarında olduğu gibi, yemekten sonra egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır (köpeğin midesinin genişlemesine veya bükülmesine neden olabilir).

Rottweiler diyeti

Kaslarını geliştirmek ve güçlü bir iskeleti korumak için Rottweiler'ın erken yaşlardan itibaren zengin bir diyete ihtiyacı vardır. Aslında, büyümesi hızlı olduğundan, ona uyarlanmış ve dengeli bir yiyecek sağlamak gerekir. Rottweiler gibi köpekler için özel olarak tasarlanmış kuru yiyecekler özel mağazalarda mevcuttur. Yetişkinliğe ulaştığınızda önerilen porsiyon iki öğünde yaklaşık 800 gram kuru yemektir.

Rottweiler fiyatları

Ülkemizde yavru Rottweiler fiyatları 1.400₺ ve 2.200 ₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Rottweiler son ilanlar

 • ALFA OĞLUMUZA EŞ ARIYORUZ

  Garantı safkan cıns oğlumuz fabrikada yerımız mevcut analık babalık hakkı konusu ...

 • çiftleştirme erkek safkan rottweiler arıyoruz

  Rottweiler Sahibinden Soğanlık Yeni Mah.

  Mira için erkek safkan rottweiler arıyoruz 2.5 yaşında ücretsiz ...

 • YAVRU ROTTWEİLER YAVRULARI

  Rottweiler köpek Kartal

  2 AYLIK KOCA KAFA ROTTWEİLER YAVRULARIM EFSANE GÜZELLİKTE VE SON DERECE SAĞLIKI ...

Diğer köpek ırkları

 

Ziyaretçilerimize daha iyi hizmet sunulabilmek için sitemizde Çerez (Cookie) kullanılmaktadır.