Cavalier King Charles

Köpek ırkları
English Toy Spaniel

Cavalier King Charles

Cavalier King Charles, 20. yüzyılın başında ortaya çıktı. 16. yüzyıldan kalma belgelerde bulunan ve İngiliz Toy Spaniel olarak da bilinen eski bir cinsten Kral Charles Spaniel'den geldi. Cavalier King Charles, kısa, orantılı bir köpektir. Uzun kulakları (35 cm) arasında neredeyse düz kafatasına sahip küçük, uyumlu bir kafası, büyük koyu ve çıkıntılı gözleri ve gövdesi ile uzun ve orantılı tüylü bir kuyruğu vardır. Cavalier King Charles'ın kürkü uzun, ipeksi ve buklesizdir. Dört tür kürk vardır: siyah ve ten rengi (kırmızı), üç renkli (siyah, beyaz ve kırmızı), yakut (kırmızı ceket) ve Blenheim (kırmızı ve beyaz). Geçmişinden bu yana, bir av köpeği olarak da (koşma / araştırma ve yerinden çıkarma avı) kullanışlılığını da koruyor

Cavalier King Charles karakteri ve özellikleri

Cavalier King Charles, devasa bir yaşam sevinci yayan küçük bir köpektir. Nitekim, biz onunla ilgilendiğimiz sürece her zaman mutlu, doğal olarak, oyuncu, sevimli ve her macerasında sahibini takip etmeye her zaman hazır. Sonuç olarak sahiplerinin yokluğunu pek iyi desteklemeyen bir köpektir. Cavalier King Charles hiçbir şeyden korkmaz ve ne korkutucu ne de saldırgan. Ayrıca, tek bir kusuru olsaydı, bu olurdu. Gerçekten de yaşama sevinci onu "herkesin iyi" olduğu ve kapısı açılan bir arabaya atlamaktan çekinmeyen bir köpek yapar. Yaşam tarzına bağlı olarak, bir kanepe köpeği veya dışarıda bir köpek olabilir: her şeye uyum sağlar. Bununla birlikte, apartman yaşamına çok uygun olsa bile, Cavalier King Charles dışarıda olmayı çok seviyor ve egzersiz yapması gerekiyor. Aslında, küçük boyutu tersini gösterse bile, bir spaniel olarak kalır ve bu nedenle egzersiz yapabilmelidir. Çeviklik ona çok yakışan bir spordur. O, hassasiyeti her türlü vahşeti ortadan kaldıran nazik bir sporcudur. Biraz tetikte olsa da, yine de özellikle girişken. Tüm ailenin arkadaşı olan Cavalier King Charles, hem çocuklarla hem de yaşlılarla iyi geçinir. Gerçek bir duygu süngeri olan Cavalier King Charles, sahibinin içinde bulunduğu ruh halini oldukça algılayabilir ve bu nedenle insan stresine karşı çok hassastır.

Cavalier King Charles eğitimi

Cavalier King Charles zeki ve itaatkardır, bu da onu eğitmeyi kolaylaştırır. Ancak eğitimi şarttır. Gerçekten de, eğitimli değilse veya gençken kötü idare edilirse davranış sorunları geliştirebilen bir köpektir. Ancak iri gözleri ve üzgün ifadesine aldanmamak için dikkatli olun: Etkileyici gözleri olan bu küçük köpek çekiciliğini nasıl kullanacağını bilir. Açık kurallara ve içinde gelişebileceği bir yaşam ortamına ihtiyacı var. Cavalier King Charles'ın eğitimi bu nedenle nazik ama sağlam olmalıdır.

Cavalier King Charles bakımı

Cavalier King Charles, orta derecede tüy dökülme ve saç dökülmesine sahiptir. Bununla birlikte, köpeğin kürkünü haftada en az iki ila üç kez fırçalamak gerekir. Genel olarak iki ayda bir uygun ürünler kullanılarak banyo yapılması tavsiye edilir. Cavalier King Charles'ın kulakları ve gözleri kırılgandır, çeşitli rahatsızlıkları önlemek için sık sık temizlenmelidir. Bunun için göz losyonu veya fizyolojik seruma batırılmış bir bez yeterli olacaktır. Cavalier King Charles'ın dişleri de, örneğin köpeğin dişlerini kireçten arındırarak kireçlenmemelerini ve gerektiğinde müdahale etmelerini sağlamak için izlenmelidir. Aslında köpeğin dişlerini erken yaşlardan itibaren düzenli olarak fırçalayarak yetişkinlikte düşme riskini azaltıyoruz.

Cavalier King Charles sağlığı

Cavalier King Charles oldukça sağlam bir köpektir. Bununla birlikte, nem ve soğuktan kolayca korkmayan, çeşitli genetik kökenli hastalıklara da yatkındır: Cavalier King Charles'da erken ölümün önde gelen nedeni olan Mitral endokardiyoz veya Dejeneratif Mitral Kapak Hastalığı. Ortalama ömrünü yaklaşık 8 yıla indirir. Hastalığı taramanın tek yolu köpek 18 aylık olur olmaz kalp ultrasonu yapmaktır; patella çıkığı; kalça displazisi; sürünün büyük bir bölümünü (yaklaşık% 70) etkileyen ve köpekte çok sık ağrı ve felce yol açan, hafife alınmış bir nörolojik patoloji olan siringomiyelia; göz koşulları (keratokonjunktivitis sicca, tıkalı gözyaşı kanalları, vb.); katarakt; sık kulak enfeksiyonları. Cavalier King Charles da bazen mide problemlerine ve alerjilere eğilimlidir. Ayrıca çenesinin yapısı tartara duyarlı olmasını sağlar.

Cavalier King Charles fiyatları

Ülkemizde Cavalier King Charles fiyatları 1.700₺ ve 3.500₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Cavalier King Charles Diyeti

Cavalier King Charles'ın diyeti, faaliyetlerine ve fiziksel durumuna göre uyarlanmalıdır. Kaliteli endüstriyel mamaya dayalı bir diyet ona mükemmel bir şekilde uyar.

Cavalier King Charles son ilanlar

 • CAVALİER KİNG CHARLES YAVRULARI

  köpek Cavalier king Charles fiyatları

  BİRBİRİNDEN SEVİMLİ , IRK GARANTİLİ DİŞİ & ERKEK ÇOK ÖZEL YAVRULAR YENİ AİLELERİ ...

 • cavali̇er ki̇ng charles yavruları

  Hürriyet Mah. köpek ilanları

  BİRBİRİNDEN SEVİMLİ , IRK GARANTİLİ DİŞİ & ERKEK ÇOK ÖZEL YAVRULAR YENİ AİLELERİ ...

 • CAVALİER KİNG CHARLES YAVRULARI

  Cavalier king Charles Sahibinden 1 TL

  BİRBİRİNDEN SEVİMLİ , IRK GARANTİLİ DİŞİ & ERKEK ÇOK ÖZEL YAVRULAR YENİ AİLELERİ ...

Diğer köpek ırkları

 

Ziyaretçilerimize daha iyi hizmet sunulabilmek için sitemizde Çerez (Cookie) kullanılmaktadır.