Golden retriever

Köpek ırkları

Golden retriever

Golden Retriever'in popülaritesi 1980'lerin sonlarından itibaren çarpıcı bir şekilde arttı ve nazik, basit, eğlenceli ve yardımsever karakteriyle Fransızların en sevilen köpeklerinden biri haline geldi. Golden Retriever, görünüş olarak Labrador Retriever'e benzer. Uyumlu, güçlü, sağlam bir köpektir, ancak nazik bir ifadeye sahiptir. Başı büyük, burnu siyah ve birbirinden ayrı gözleri koyu kahverengidir. Kulakları orta büyüklükte ve sarkık olup, yaklaşık göz hizasına yerleştirilmiştir. Sırt hizasında taşınan kuyruğu kıvrılmaz ve dizine kadar uzanır. Golden'ın tüyleri kalın, düz veya dalgalı. Astarı kalın ve sızıntısı (deri tarafından salgılanan bir tür yağ) onu çok su geçirmez hale getiriyor ve soğuktan koruyor, bu da Altın'ın neden sellerde ve diğer nehirlerde veya kışın bile sorunsuzca uzun süre kalabildiğini açıklıyor. Dahası, su kuşlarını alma görevi de bacaklarının perdeli şekli ile kolaylaştırılmıştır. Golden Retriever, adını sadece kürkünün rengine değil, karakterine de borçludur. Nitekim, kusurları olmayan altın bir köpek olarak kabul edilir.

Golden retriever karakteri ve özellikleri

Golden Retriever doğal olarak nazik, arkadaş canlısı ve sahibine bağlı. Yavru bir köpek yavrusu kadar coşkulu olabiliyorsa, kendisini tam bir üyesi olarak gördüğü ailesine karşı gerçek bir tutkusu olan, yetişkinlikte sakin ve dingin bir köpektir. . Nazik doğası gereği genç aileler için olduğu kadar yaşlılar için de uygundur. Yorulmak bilmeyen bir oyun arkadaşı, yalnızlığa tahammül etmeyen ve yanında bir varlığa ihtiyacı olan canlı bir köpektir. Bu nedenle, sahibinlere çok sık ayrılırsa mutsuz olacaktır. Açıkça, sahibini memnun etmek de onu memnun ediyor. Golden Retriever, doğal bir koruyucu içgüdüye sahip değildir ve yabancılarla, insanlarla ve hayvanlarla kolayca iletişim kurar. Çevresinde olup biten her şeyi mükemmel anlayan, en zeki köpek ırklarından biridir. Genellikle hastalar için bir destek köpeği, engelliler için yardımcı köpek, körler için rehber köpek, aynı zamanda moloz köpek, uyuşturucu veya bomba arama köpeği olarak da kullanılır. Ayrıca kırsalı tercih etse de Golden, günde birkaç kez uzun yürüyüşler yaptığı sürece apartman hayatına da çok iyi uyum sağlıyor. Gerçekten, yağmur ya da güneş, egzersiz yapması gerekiyor.

Golden retriever eğitimi

Yumuşak gözlerine rağmen Golden Retriever'in nazik ve sıkı bir eğitime ihtiyacı vardır. olden Retriever, gençken biraz inatçıdır, eğitimi kısıtlamadan ziyade teşvik edilerek yapılmalıdır. Aksi takdirde, inatçı ve biraz bağımsız karakteri yeniden ortaya çıkar ve bu durumda sahibi ile köpeği arasındaki güveni yeniden kazanmak zordur. Son olarak, Golden Retriever normalde akranlarıyla çok iyi ilişkiler sürdürecektir, ancak onu mümkün olan en kısa sürede sosyalleştirmek önemlidir.

Golden retriever bakımı

Golden Retriever, yıllık tüy dökümü sırasında bile orta derecede saç dökülmesine sahiptir. Bununla birlikte, herhangi bir parazit ve başakçık tespit etmek için haftalık olarak ve hatta tüy dökme döneminde günlük olarak fırçalanması tavsiye edilir. Öte yandan, kalın astarının oluşturduğu doğal korumaya zarar verme ve sızdırma riski ile köpeğinizi çok sık yıkamamanız tercih edilir. Son olarak, Golden Retriever'in kulakları sarkık olduğu için kırılgandır. Bu nedenle kulak enfeksiyonlarından kaçınmak için bunların düzenli olarak uygun ürünlerle temizlenmesi önerilir.

Golden retriever sağlığı

Golden Retriever'in gelişimi oldukça yavaş. 18 aya kadar fiziksel olarak yetişkin olmayacak ve karakteri 4 yaş civarında bellirle necektir. Özellikle iskelette büyümesi yakından izlenmelidir. Tüm büyük köpek ırkları gibi, eklemlerindeki kıkırdağa zarar verme riskine girmemek için köpek yavrusu iken onu zıplamalardan ve merdivenlerden kurtarmak en iyisidir. Golden Retriever ayrıca patellanın çıkmasına ve çapraz bağların kopmasına, kas-iskelet sisteminin bazı hastalıklarına (kalça displazisi, dirsek displazisi), belirli göz hastalıklarına (doğuştan ve kalıtsal katarakt, ilerleyici atrofi) yatkındır. retinanın ...), bazı cilt hastalıkları (atopi, piyotravmatik dermatit, iktiyoz …) yakinlığı vardir. Ek olarak, Golden Retriever özellikle göz kusurlarına ve kalça displazisine eğilimlidir. Golden Retriever yetiştiricisinden röntgen ve ebeveyn tarama testleri isteyerek, yavru köpek alırken ebeveynlerin bu rahatsızlıklardan uzak olup olmadığını kontrol etmeniz önerilir.p>

Golden retriever fiyatları

Ülkemizde Golden retriever fiyatları 1.500₺ ve 2.500₺ arasında değişiklik göstermektedir.

Golden retriever diyeti

Golden Retriever nispeten küçük bir sindirim sistemine sahiptir. Bu nedenle, sindirimi yüksek yiyeceklerle beslenmesi tavsiye edilir. Ayrıca diyetinin dengeli ve yaşına, sağlık durumuna ve aktivitelerine göre uyarlanması gerekir. Golden Retriever'in günlük yemeği ideal olarak 400 ila 500 gram kuru mama yemekten oluşmalıdır. Öte yandan, açgözlü bir köpek olan Golden, yeterince aktif değilse, tekrarlayan aşırı kilo sorunları gösterir. Bu nedenle, diyetinizi yaşam tarzınıza uyarlamak önemlidir.

Golden retriever son ilanlar

 • GOLDEN RETRİEVER YAVRULARI

  Cumhuriyet Mah. köpek ilanı

  BİRBİRİNDEN SEVİMLİ IRK GARANTİLİ ÇOK ÖZEL YAVRULAR YENİ AİLELERİYLE TANIŞMAYA H ...

 • GOLDEN RETRİEVER YAVRULARI

  Cumhuriyet Mah. Golden retriever ilanları

  BİRBİRİNDEN SEVİMLİ , IRK GARANTİLİ DİŞİ & ERKEK ÇOK ÖZEL YAVRULAR YENİ AİLELERİ ...

 • Köpek gezdirme

  17 yaşında bir lise öğrencisiyim. Ek gelir elde etmek için köpeklerinizi gezdirm ...

Diğer köpek ırkları

 

Ziyaretçilerimize daha iyi hizmet sunulabilmek için sitemizde Çerez (Cookie) kullanılmaktadır.