Affenpinscher

Köpek ırkları

Affenpinscher

Affenpinscher köpeğı

Cok eski ırklarından olan affenpinscher cinsi Cins Alman kökenlidir ve 17.yüzyıla kadar uzanır, o zamanlar bu köpekler bugün bildiklerimizden daha büyüktü. Daha sonra, bedenini küçültmek için yapılan seçim ve sadece siyah elbise tolere edildi. Bugün Affenpinscher, dünya çapında nispeten az bulunan bir tür olmaya devam ediyor. Adı, "maymun" anlamına gelen Almanca "Affe" den türemiştir. Affenpinscher, adını başını çevreleyen kabarık saç tacına borçludur. Gerçekten de bu onu bir maymun gibi gösteriyor.

Affenpinscher karakteri ve özellikleri

Affenpinscher'in ciddi görunmesine rağmen cok neşeli ve eğlenceli köpektir. Korkusuz, özenli, azimli ve sadık bir köpektir, bazen biraz inatçı ve bağımsız olabilir. Bu köpek çoğunlukla sessizdir, ancak saldırıya uğradığında veya tehdit edildiğinde çok heyecanlanabilir ve herhangi bir saldırgana karşı hiçbir korku göstermez. Bununla birlikte, Affenpinscher çok caydırıcı olmadığını kabul etmeliyiz. Galeriyi eğlendirmeyi ve ona " bıyıklı küçük şeytan" takma adını kazandıran maskaralıklarıyla baştan çıkarmayı seviyor. Bununla birlikte, evcil kemirgenlerin varlığında dikkatli olunması tavsiye edilir: Affenpinscher onları av olarak görme eğilimindedir. Buna ek olarak, karakteri bir teriyer gibi, küçük çocuklar için sadece orta derecede bir toleransa sahiptir. Küçük olması nedeniyle apartman dairesinde yaşamaya uygundur, düzenli olarak dışarıya çıkatarak havlaması sağlarsiniz. Aşırı iklimlerde dışarıda olması için yapılmayan bir ev köpeğidir. Bununla birlikte, tüyleri soğuğa ve neme iyi dayanmasını sağlar.

Affenpinscher eğitimi

Affenpinscher inatçı küçük bir köpek olduğu için sahibi sert ama nazik olmalıdır. Bunun dışında eğitiminde herhangi bir zorluk yok. Oyun karısık öğrenım onun için ideal.

Affenpinscher bakımı

Affenpinscher az bakım gerektirir: haftalık bir fırçalama yeterlidir. Yılda 2 kez gerçekleşen tüy dökme sırasında haftada 2-3 kez fırçalanmalıdır. Yilda 2-3 kez bir de makas ile şekil verilebilinir. Pençeleri çok uzadığında pençelerindeki tüyleri ve pençelerini kesmek de gerekli olabilir.

Affenpinscher küçük bir köpek olduğu için hızlı bir metabolizmaya ve küçük bir mideye sahiptir. Bu yüzden sık sık yemesi gerekir, ancak küçük miktarlarda. Ek olarak, büyüklüğüne ve özellikle çenelerinin boyutuna göre uyarlanmış kroket seçilmesi tavsiye edilir.

Affenpinscher sağlığı

Affenpinscher genel olarak sağlıklıdır. Patellanın çıkması, duktus arteriyozusun kalıcılığı ve hatta kalça displazisinden etkilenebilir. Ek olarak, çoğu küçük köpek gibi, Legg-Perthes-Calvé hastalığına yatkındır.
Egzersiz açısından günde 20 ila 40 dakika yürüyüş veya bahçede yapılan oyunlar yeterlidir.

Affenpinscher fiyatları

Oldukça pahalı bir köpektir affenpinscher fiyatları ülkemizde 4500 TL ile 7000 TL arası fiyat aralığında satılmaktadır.

Affenpinscher ve Çocuklar

Affenpinscher ırkı ani hareketlerden , peşinden koşulmasından, kucakta taşınmaktan ve buna benzer davranışlardan hiç hoşlandığındqn küçük çocuklu aileler için uygun bir seçim değildir.

Affenpinscher son ilanlar

 • Pinscher evlat

  Affenpinscher Esenkent Mah.

  Kızım rahatsız alerjisi var ondan ötürü ...

 • pet kargo taşımacılık istanbul

  Affenpinscher yaş Bilmiyorum

  Gsm: 0532 712 54 49 Gsm: 0538 836 30 24 İstanbul içi ve İstanbul dışı evcil ...

 • oyun köpeği 4 tane 350tl tanesi erkek

  Esentepe Mah. Affenpinscher ilanları

  oyun köpeğidir erkektir taensi 350 pazarlık payı vardır isterseniz 0542 427 89 ...

Diğer köpek ırkları

 

Ziyaretçilerimize daha iyi hizmet sunulabilmek için sitemizde Çerez (Cookie) kullanılmaktadır.