Yonca Tohumu Fiyatı 8.50 TL Dekardan 8 ton alın yetiştiriciliği tohumluk yem bit

Yonca Tohumu Fiyatı 8.50 TL Dekardan 8 ton alın yetiştiriciliği tohumluk yem bit

ESM - VERGO YONCA ÇEŞİDİ

FİYATI: 8.50 TL/KG

25 kglık torbalarda sunulmaktadır.

Tohumlarımız sertifikalı ve garantilidirTÜRKİYEDE İLK VE TEK OLAN YENİ BİR TEKNOLOJİYİ SUNUYORUZ. YONCA TOHUMLARINA RHİZOBİUM BAKTERİLERİ AŞILANMIŞTIR VE ÜZERİ GÜBREYLE KAPLIDIR. BU TEKNOLOJİ SAYESİNDE AŞILAMA VE GÜBRELEME ZAHMETİNE SON VERİYORUZ.ÖZELLİKLERİ

6- 7 biçim yapılabilir.

Ağır kış şartlarına dayanıklı. Adaptasyon kabiliyeti yüksekdir

Yeşil ot verimi şartlara göre 7.000-8.000 kg arasında,

Kuru ot verimi ise 2.000-2.500 kg arasında değişmektedir.

Ekonomik ömrü 7 yıldır.

Protein oranı %22-23 civarındadır

1.5-2 metre boylanmaktadır. Yaprak sayısı diğer yonca çeşitlerine göre daha fazladır.

Ekim derinliği 0.5-2.0 cm arasında olup, dönüme tohum üretimi için 1-1.5 kg, ot üretimi için 3-3.5 kg tohum atılması yeterlidirKaplamalı aşılı yonca tohumu , çıplak tohumların Rhizobium bakterileriyle ve besin maddeleriyle aşılanması kaplanmasını demektirKAPLAMALI AŞILI YONCA TOHUMUNUN AVANTAJLARI1-Kaplamanın belirgin rengi sayesinde, ekilen tohumlar net olarak görülebilir.

2-Kaplamanın biyolojik özellikleri kuşların tohumları yemesine engel olur

3-Tohumları saran kaplama suyu emer, çimlenme güvenli olur

4-Kök oluşumları çıplak tohumlardakinden çok daha belirgin ve yoğun olur

5- Yeterli sulama sırasında kaplamada depolanan su, kuraklık da gerektiğinde adım adım çimlenme halindeki tohuma aktarılarak kuruması önlenmektedir. Çıplak tohumlar daha çabuk çimlense de, çimlenme sonrası kuraklıklarda kuruma riskleri daha fazladır.Aşılamanın Yararları:

Aşılama ile etkili yumrucukların bitkilerin erken devrelerinde gelişmeleri güvence altına alınır.

Çimlenme ve sürme devresinde tohumun besi dokusundaki (çenekler) N tükenince, bitki etkili yumrucuklardan azotlu bileşikleri kolayca alabilir. Bitki N fakirliği çekmez, doku ve organlarındaki protein oranı artar.

Aşılanan bitkilerin ot ve tohum verimi artar. Aşılama ile ortalama olarak % 10 -15 verim artışı sağlanabilir. Fakir topraklarda bu artış oranı % 25'e kadar çıkabilir.

Aşılama ile toprağın N bütçesi iyileştirilir. Bir sonraki ürün için azot ve organik madde yönünden zengin, kolay işlenebilir bir toprak kalırTOHUMLARIMIZ GARANTİLİ VE SERTİFİKALIDIR.

TÜRKİYE'NİN HERYERİNE KARGO İLE 1 GÜNDE TESLİMAT YAPILMAKTADIR
İç Anadolu » Ankara » Çubuk
8,50
  • 8,50
    İç Anadolu » Ankara » Çubuk
Yonca Tohumu Fiyatı 8.50 TL Dekardan 8 ton alın yetiştiriciliği tohumluk yem bit
 
Yonca Tohumu Fiyatı 8.50 TL Dekardan 8 ton alın yetiştiriciliği tohumluk yem bit Yonca Tohumu Fiyatı 8.50 TL Dekardan 8 ton alın yetiştiriciliği tohumluk yem bit Yonca Tohumu Fiyatı 8.50 TL Dekardan 8 ton alın yetiştiriciliği tohumluk yem bit Yonca Tohumu Fiyatı 8.50 TL Dekardan 8 ton alın yetiştiriciliği tohumluk yem bit Yonca Tohumu Fiyatı 8.50 TL Dekardan 8 ton alın yetiştiriciliği tohumluk yem bit
  • #1817894
  • Şikayet
  • Yazdır
  • Favori
  • Paylaş
Site kullanıcıları tarafından oluşturulan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, ilanversen.com.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu ilanın hatalı olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize bildirin.
İlana dön
Kapat
1pixel

Son gezdiklerim

Soru sor
Şikayet
Paylaş
 

Ziyaretçilerimize daha iyi hizmet sunulabilmek için sitemizde Çerez (Cookie) kullanılmaktadır.