Rizeden şok bir yufka baklava makınası kaçırmayın

Rizeden şok bir yufka baklava makınası kaçırmayın

Satılık Yufka Açma Makinası 2. el Trako A 211
1) Trako A211 Yufka Açma Robotu, 27.000
2) Kestart (yaglama sistemli 9.500
3 yuvarlama makinası 5.500
4) Hamur kazanı.750
5) Çift çeneli gazlı vakum makinası (Abant Makine) 7.500

MAKİNELERİMİZ EN SON SİSİTEMLE REVIZYON OLMUŞ SIFIR GİBİ ÇALIŞMAKTADIR

MAKİNELERIMIZ TEK TEK SATIŞI MEVCUTTUR

EMSAL DEGERDE ARABA İLE TAKAS OLUR

Baklavalık Yufka için
a. Calişması
Trako A 80 den alınan ve herbiri 160 g ağırlığında ve 25 cm çapında pazıların, 16 adedi aralarına telli elek ile az miktarda ama bir seferlik nişasta serpilerek üst üste konur ve Açılım Paketi hazırlanır. Bu işlemi A 45' le de nişastalamak mümkündür. Sonra hepsi birden A 211 in yuvarlak tahtasinın orta yerine yerleştirilir PLC de ince baklavalık yufka açma komutu verilerek AUTO düğmesine basilır ve A 211 açılım işlemine başlar. Sonra suya atılan tasin suda halka halka genişlemesi gibi pazıların hepsi birden 4 dakikada 120 cm çapında yuvarlak olarak açılır ve yufkalar birbirine yapışmaz Not; A 211 çalışırken herhangi bir operatöre ihtiyaci yoktur ve A 211 komutayı takip ederek istenilen açıllm sona erince kendiliğinden durur ve başlangıç pozisyonunu alır.
b. İncelik
Açılan yufkalar çeşit baklavaları yapmak için yeterli inceliktedir. Şayet antep usulü mekik baklava yapılacaksa bir defa teklemek gerekmektedir.16 adedinin toplam kalinlıgı 2 mm dir. Yani tekinin kalinlığı 0.125 mm dir. 16 adedine birden usta tarafindan kaval çekilince yufkalar elle acma kadar Yani 0.07 mm incelir.
c. kalite
Açılan yufkalar aynen usta tarafından el acma kalitesi gibidir. Çünkü A 211 bir makina olmayıp ustanın oklava ile yaptigi ezerek açma gibi, çelik oklavasi ile o da ezerek yufkaları açmaktadır.
d. Kapasite, Personel ve Görevleri
4 dakikada 16 x 160 g = 2560 g taze baklavalık yufka verir. Ara işlemler sebebiyle pratikte 60/4=15 açılım yapmak mümkün değildir.
1 saatte x 8 açılım yapılırsa x 2.56 = 20 kg taze baklavalık yufka elde edilir.
Bunun için ihtiyaç duyulan gerekli ekipman ve personel :
1 A 211 robot + 1 A 80 pazı makinesi + 1 usta + 1 vasiflı + 3 vasifsız işçi gerekmektedir.
Görevleri:
Usta Günlük iş akışını yönetir ve günde 2 defa hamur yoğurur ve teklemeleri yapar
Kalfa - Ustaya yardim eder ve tekleme yapar
3 vasifsız işçi kuru hamur karışımını hazırlar, pazılama ve unlama yapar ve açılım paketini A 211 yerleştirir ve bitince yufkaları alır silkeler ve teklemeye verir.
e. Rakiplerle Değerlendirme
Trako A 211 elle acılım işinin 90 % nını yapmaktadır. Rakip VARGEL makinası ise acılımın 40 % nı yapabilmekte ve devamını usta tamamlamaktadır.
Sac Yufkalık için
a. Calışması
Trako A 80 pazı makinasından sac yufkalık için herbiri 120 g ağırlığında ve 25 cm eninde pazılar alınır Bunların 25 tanesi aralarına A 45 unlama makinası ile uğralık un serpilerek üst üste konur ve Açılım Paketi hazırlanır.
Sonra hepsi birden A 211 in yuvarlak tahtasinın orta yerine yerlestirilir. PCL e istenilen capta örneğin 60 ila 70 cm ebadında yufka açma komutu verilir. A 211 bu pazıların hepsini birden 3 dakikada tam eşit boyutta açar. kalin baklava oklavasi ile yufkalar orta yerinden kaldırılarak silkelenir Ve fazlalık uğralıklar dışarı atılır
Yufkalar uğralık un sebebiyle birbirine yapışmaz.
b. kalite
Bu yufkalar sacda pişip sonra sulandığı ve kurutulduğu zaman aynen el açma kalitesindedir
c. Kapasite, Personnel ve Görevleri
3 dakikada 25 yufka açabilmektedir. Saatte 10 açılım yapılması halinde 8 x 10 x 25 pazı = 2000 adet herbiri 75 cm capında ciğ yufka vermektedir.
Bu yufkalar sacda pişip ve çift taraf yüz sulanması ve daha sonra kurutulması halinde herbiri 200 g gelen yufkalar olacaktır.
Bu kapasitede
İç Anadolu » Konya » Karatay
27.000₺
  • 27.000₺
    İç Anadolu » Konya » Karatay
Rizeden şok bir yufka baklava makınası kaçırmayın
 
Rizeden şok bir yufka baklava makınası kaçırmayın Rizeden şok bir yufka baklava makınası kaçırmayın Rizeden şok bir yufka baklava makınası kaçırmayın Rizeden şok bir yufka baklava makınası kaçırmayın
  • #3483074
  • Şikayet
  • Yazdır
  • Favori
  • Paylaş
Site kullanıcıları tarafından oluşturulan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, ilanversen.com.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu ilanın hatalı olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize bildirin.
İlana dön
Kapat
1pixel

Son gezdiklerim

Soru sor
Şikayet
Paylaş
 

Ziyaretçilerimize daha iyi hizmet sunulabilmek için sitemizde Çerez (Cookie) kullanılmaktadır.