LEICA RUNNER 20 OTOMATİK NİVO TAKIM OLARAK

LEICA RUNNER 20 OTOMATİK NİVO TAKIM OLARAK

LINETECH MÜHENDİSLİK -ARAZİ ÖLÇÜM CİHAZLARI
ATATÜRK CAD.ERGÜN İŞ MERKEZİ KAT:4 DAİRE:10 MALATYA
MALATYA
www.geo-bilim.com
TEL:

mailto:ateszehra@geo-bilim.com
Le ica Runner 20/24
Sağlam, Hassas, Değerli
Müthiş fiyat, üstün performans
Sağlam ve hassas
360° Açı tablası
Kolay hedeflemeyi sağlayan çift taraflı sonsuz devir vidası
Otomatik kompansatör
Beşgen prizma ile kolay düzeç ayarı
Su geçirmez (IP55)
Yatay açı okuma olanağı
deal inşaat nivosu :
İnşaat Çalışmaları/mühendisler, mimarlar, inşaat firmaları,
Yapım ve inşaat mühendisliği, peyzaj vb. Nivelman işleri
Otomatik Nivo
RUNNER 20/24 otomatik nivoların kurulumu hızlı, kullanımı basit ve hassas, kaliteli optik düzeneği sayesinde de mira okumaları kolaydır. Otomatik kompansatörü ve test düğmesi, hatasız ölçümleri garanti eder.
Teknik Özellikler
Runner 20 Runner 24
1 km gidiş-dönüş nivelman hassasiyeti
2.5 mm
2.0 mm

Büyütme
20x
24x

En kısa odaklama mesafesi
0.8 m

Kompansatör
alışma aralığı
±15'
- Ayar hassasiyeti
0.5"
Çalışma sıcaklığı
-20°C ile +50°C arası
Ağırlık
2 kg
Nivo nasıl kullanılır, nasıl ölçüm yapılır: Nivo, ölçülecek arazide sehpa üzerinde terazilendikten sonra ölçülecek noktada terazilenmiş mira üzerindeki değerler okunarak, ölçülen noktanın nivonon bulunduğu nokta ile arasındaki kot farkı, mesafe doğrultu açısı belirlenir.
PROJE APLİKASYONU
Yapılan imar planlarını, yapı projelerini, yol projelerini, demiryolu projelerini, bahçe mimarisine ilişkin düzenleme planlarını vb. projeleri zemine uygulama işlerine Aplikasyon denir.
Aplikasyon, harita veya planların yapımı amacı ile arazide tesis edilmiş olan poligon noktası vb. gibi sabit noktalardan yararlanılarak yapılır.
Aplikasyon, çoğunlukla prezisyon (hassasiyet) gerektiren çalışmalardır.
Aplikasyon Nasıl Yapılmalıdır?
Her işte talep edilen bir doğruluk vardır, olmalıdır da. Talep edilen doğruluğa göre ölçme yöntemi ve kriterleri seçilir. Aplikasyonda elde edilecek prezisyon ( doğruluk, hassasiyet ), seçilecek ölçme yöntemi ve kriterlere göre değişkenlik arzedebileceği gibi, ilerde büyük zararlara yol açabileceği gözardı edilmemelidir. Bu nedenle önemlidir.
Bir mühendislik hizmetinde tasarlanan geometrinin talep edilen dogruluğu karşılayacak şekilde araziye aktarılması gerekir.
Yatay geometrinin araziye aktarılması işlemi, Konum Aplikasyonu'dur. Konum aplikasyonuna inşaat şantiyelerinde, en güzel örnek; ‘binaların aplikasyonu’ dur. Bu uygulamanın bir çok yöntemi olmasına rağmen, sıklıkla şantiyelerde uygulanan yöntem ve olması gereken Harita Mühendislik ölçme yöntemlerinden bahsedilecektir.
BİNALARIN KONUM APLİKASYONU
Vaziyet veya konum planı üzerine yerleştirilmiş olan bir binaya ait köşe noktalarının, planı üzerinden elde edilen aplikasyon elemanlarından yararlanılarak aktarılmasi işlemine binanın aplikasyonu denir.
A) Şantiyelerde Uygulanan Yöntem:
Şekilde I, II, III, IV noktalarının çevirdiği parsele ait ölçme krokisi verilmiştir. Parsel içine yerleştirilecek binanın AB cephe doğrultusunun I, II sınır çizgisine paralel olarak 5 metre içeri çekilmesi, D köşe noktasının da I, IV sınır çizgisinden 3 metre içerde olması öngörülmektedir.
İç Anadolu » Ankara » Ulus
Görüşülür
  • Görüşülür
    İç Anadolu » Ankara » Ulus
LEICA RUNNER 20 OTOMATİK NİVO TAKIM OLARAK
 
  • #2427748
  • Şikayet
  • Yazdır
  • Favori
  • Paylaş
Site kullanıcıları tarafından oluşturulan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, ilanversen.com.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu ilanın hatalı olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize bildirin.
İlana dön
Kapat
1pixel

Son gezdiklerim

Soru sor
Şikayet
Paylaş
 

Ziyaretçilerimize daha iyi hizmet sunulabilmek için sitemizde Çerez (Cookie) kullanılmaktadır.