GORE-TEX SOĞUK İKLİM BOTU

GORE-TEX SOĞUK İKLİM BOTU

Ürün Açıklaması
Tamamen su geçirmez ve nefes alabilin Gore-Tex astara sahip bir modeldir. Hafif doğa yürüyüşleri ve kamplar ayrıca şehir kullanımında da rahatlıkla kullanabileceğiniz bir bot.
1. Kalite Orjinal Gora-Tex
Gore-Tex astarı sayesinde ayakkabının içine su giremez, bunun yanında içeride oluşan ter dışarı atılabilir. Bu sayede ayağınız en ıslak koşullarda bile kuru kalacaktır.
Vibram taban sistemi sayesinde orta zorluktaki doğa şartlarında iyi tutunma sağlar ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.
Stabiflex Medium orta sertlikteki tabanı engebeli patika yürüyüşlerinde tabanınızın yorulmasını engeller.
1, 5 mm kalınlığındaki deri ayağınızı soğuktan ve dışarıdan gelecek darbelerden korur.
Yüksek bilekli yapısı engebeli arazide ayak bileğinizi burkulmalara karşı korur.
* Taban : Vibram
* Astar : Gore-Tex
* Üst Kısım : 1, 8 mm süet ve polyamid

Destekli dili uzun yürüyüşlerde ayağınızın rahatsız olmasını engeller
width="64" /> Darbeye Dayanıklı
" width="64" /> Çelik Ara Taban
" width="64" /> Hızlı Çıkarma

" width="64" /> Antistatik
" width="64" /> Yağa Dayanıklı Taban
" width="64" /> Kaymaya Dirençli Taban

" width="64" /> Şok Emici Topuk

" width="64" /> Asite Dayanıklı Taban
" width="64" /> Petrol ve Türevlerine Dayanıklı Taban

" width="64" /> Su ve Rutubete Dayanıklı
" width="64" /> Isıya Dayanıklı Taban
" width="64" /> Elektro - Statik Boşalım

" width="64" /> Konfor
" width="64" /> Stoktan Teslim
" width="64" /> Fpa
Gore-Tex nedir?
Gore-Tex, santimetrekaresinde 1, 4 milyar adet gözenek içeren çok ince bir kumaştır. Bu delikler o kadar ufaktır ki sıvı haldeki su zerreciği geçemez ama buhar molekülü rahatlıkla geçebilir. Gore-Tex malzemenin çalışma mantığı işte bu kadar basittir.
Gore-Tex malzeme, nylon veya polyester gibi yüksek performanslı sentetik kumaşlar üzerine lamine edilerek (ısıl işlemle yapıştırma) su ve rüzgar geçirmez fakat bunun yanında nefes alabilir giysiler, eldivenler, şapkalar ve ayakkabılar üretilir. Gore-Tex kumaşlar suyu, karı, ve rüzgarı dışarıda tutarken içeride biriken su buharını dış ortama atarlar. Sonuç mu? Macera sizi ne koşullara sürüklerse sürüklesin daha kuru, daha sıcak ve daha konforlu kalacaksınız.
8220;Su geçirmez” malzeme tam olarak ne demektir?
Tüm dış katman için kullanılan kuşamlar belli bir derece basınca kadar suya dirençlidir. Suya karşı dayanıklı ve su kaydırma özelliğine sahip malzemeler karlı ve ıslak koşullarda belli bir yere kadar sizi korurlar ve nefes alma değerleri de kısıtlı olabilir. Bu malzemeler zorlu şartlara uzun süre dayanamazlar. Bir kumaşın tamamen “su geçirmez” olarak adlandırılabilmesi için uzun süre etkili olabilecek zorlu şartlar altında hiçbir şekilde su geçirmemeli ve nefes almaya devam etmelidir.
Bir kumaş su basıncına kadar ne kadar karşı koyabilirse o kadar su geçirmez anlamına gelir. Yani 3, 1 PSI su basıncına dayanabilen bir kumaş 3 PSI basınca dayanıklı kumaştan daha fazla suya karşı dayanıklıdır.
Gore-Tex kumaşlar 65 PSI su basıncına dayanabilirler. Bunu daha açık bir örnekle anlatalım: 85 kiloluk bir kişi oturduğunda pantalonda oluşan basınç yaklaşık 3 PSI olur, diz çöktüğünde ise diz bölgesindeki basıç değeri 16 PSI değerine kadar yükselebilir. Gore-Tex malzemenin sahip olduğu bu yüksek basınç değeri sizi şartlar ne olursa olsun kuru tutmaya yeterli olacaktır. Ürün 44 numaradır ancak iç astarından dolayı 42 numara olarak kullanılmaktadır. Hiç kullanılmamış (sıfır) üründür.
Marmara » İstanbul » Beşiktaş
125₺
  • 125₺
    Marmara » İstanbul » Beşiktaş
GORE-TEX SOĞUK İKLİM BOTU
 
GORE-TEX SOĞUK İKLİM BOTU GORE-TEX SOĞUK İKLİM BOTU GORE-TEX SOĞUK İKLİM BOTU GORE-TEX SOĞUK İKLİM BOTU
  • #2507968
  • Şikayet
  • Yazdır
  • Favori
  • Paylaş
Site kullanıcıları tarafından oluşturulan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, ilanversen.com.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu ilanın hatalı olduğunu düşünüyorsanız lütfen bize bildirin.
İlana dön
Kapat
1pixel

Son gezdiklerim

Soru sor
Şikayet
Paylaş
 

Ziyaretçilerimize daha iyi hizmet sunulabilmek için sitemizde Çerez (Cookie) kullanılmaktadır.